Rtük nedir

2014-10-15 21:36:00

Rtük nedir?
Onun erken radyo yayınlar, kodlanmış sinyalleri kadar 1896 yılında sadece bir mil iletilen Marconi sonra kendi potansiyeli yüksek tanınan ve aşağı dönmüştü İtalyan Hükümeti keşif sundu. Daha sonra bir patent gerçekleşmiş ve İngiltere'ye taşındıktan sonra daha denedi. 1898 yılında, o spor olayının ilk kamu yayın yapma, Dublin Gazetesi'nin bürosuna Kingstown Regatta sonuçlarını parladı.Ertesi yıl, böylece Fransa ve İngiltere arasında bağlantı kurarak, Essex onun radyo fabrikasını açtı. Daha sonra yıl 1901 yılında ABD ile bağlantısı kurulan ve Marconi 1909 yılında telsiz telgraf için Nobel Fizik Ödülü'nü paylaştı.
rtük nedir
Ama onun kablosuz telgraf, sadece sinyalleri iletilir. Radyo ses, kısa bir süre sonra 1921 yılında geldi 1922 yılında, o kısa dalga yayınlar tanıttı. Marconi radyoyu icat ancak ilk değildi. 1884 yılında ABD'ye taşındı, Nikola Tesla, önce Marconi radyonun teorik modeli başlattı. 1915 yılında, Tesla, Marconi karşı mahkemenin ihtiyati tedbir almaya çalıştı. Ve yıl 1943, Yargıtay ABD kararını gözden geçirdi. Ve bu Tesla nedeniyle o hiç çalışmıyor radyo inşa etmedi hatta radyo mucidi olarak kabul edildi.
JC Bose radyo mucitler tahtına başka bir talip oldu. O Kalküta'da da 1896 yılında İngiliz Genel Valisi radyo iletimini sergiledi. İletim yaklaşık 3 millik bir mesafe oldu. Onun aletleri, Merkür dalga reseptörü hala, telefon dedektör ekli Kalküta Üniversitesi Bilim Koleji sergiledi.
Bose su, dağlar veya duvarlara nüfuz edememek değil Hertz'in soruna dikkat almıştı. Marconi'nin dalga reseptörü Bose dalga reseptörü kesin kopya olduğu bilinmektedir. Başlangıçta, Bose o bilim alanında buluşların serbest akışı inanıyordu, çünkü patent için başvuruda isteksiz oldu. Ama 1901 ABD patent patent için başvuruda bulunmuşlardı sonunda onun Amerikalı arkadaşları tarafından ikna nedeniyle yıl 1904 yılında ona verildi.
 
Yılda radyonun muazzam bir büyüme olmuştur. Daha önce Vericiler eklatör makineleri olarak biliniyordu. Bu gemi-gemi ve gemi-sahil iletişim için kurulmuştur.Iletişim sadece o iki nokta ile sınırlı ve bugün olduğu gibi kamu yayıncılığı değildi. Kablosuz sinyalleri deniz afet durumunda kurtarma amacıyla etkili iletişim gösterdi. Okyanus gemilerinin Aralığı kablosuz ekipmanları monte ve 1899 yılında, ABD Ordusu kablosuz iletişim kurdu. Sadece iki yıl sonra, Deniz Kuvvetleri kablosuz sistemini benimsemiş ve Deniz Kuvvetleri güdümlü güvercin ve iletişim için görsel sinyalizasyon kullanarak olmuştu gibi bir rahatlama oldu.
Radyotelgraf hizmetleri Massachusetts King Edward VII ve Theodore Roosevelt arasındaki selamlarını taşınan yer 1901 Marconi istasyonunda Hawai Adaları tesis edildi. 1905 yılında, Liman Arthur deniz savaşı da hız bildirim hava durumu için radyotelgraf denedim kablosuz ve ABD hava departmanın bildirildi.
 
Sonunda radyo vericileri düzeldi. Yurtdışı radyotelgraf hizmetleri yavaş yavaş erken verici yüksek parazite neden elektrotlar ile devre içindeki elektrik taburcu temelde, çünkü geliştirilmiştir. DeForest ve Alexanderson alternatör gibi pek çok teknik sorunları hallettim.
Lee Deforest uzay telgraf, AUDION ve triyotundaki amplifikatör mucidi oldu. 1990'ların başında, elektromanyetik radyasyonun hassas ve etkili dedektör daha radyoyu geliştirilmesi için gerekli. Ve Lee Deforest dedektörü keşfetti. O dönem 'radyo' kullanan ilk kişi oldu. Eserleri capably erken boşluğu vericiler izin vermedi çeşitli radyo istasyonlarını yayınlanan AM radyo keşfiyle sonuçlandı.
 
O zamandan beri, hiçbir geri bakıyordu olmuştur. Radyo artık taşınabilir eğlence popüler bir ortam haline gelmiştir. 21stCentury, teknolojik gelişmeler, internet radyosu doğum verdik. Uydu radyo da alanında yeni bir gelişmedir. Bir herhangi sorunsuz çeşitli uluslararası radyo istasyonlarını dinleyebilirsiniz. Tüm bu yeni sürümleri yanı sıra, Ham radyo bir sonraki büyük şey olurdu. Bu teknoloji yakında pazara hazırlanıyor. Radyo severler onlar için deposunda bir sürü gibi sevinmek için bir neden var.

Rtük nedir?
Rtük nedir?

0
0
0
Yorum Yaz